PROJEKTOWANIE WNĘTRZ

A więc szukają Państwo architekta wnętrz? Czy potrzebny jest kompleksowy projekt, pomoc w urządzaniu mieszkania, czy tylko porada aranżacyjna? W każdym przypadku możecie Państwo liczyć na nasze profesjonalne, zindywidualizowane i pełne zaangażowania podejście do projektu Państwa domu czy mieszkania. Bo posiadanie przyjaznego wnętrza mieszkalnego jest marzeniem większości z nas. Zlecając nam projekt domu dzielicie się Państwo z nami swoimi marzeniami o idealnym domu, a my z naszym doświadczeniem i wiedza pomożemy Państwu zrealizować te marzenia jak najpełniej.
 
Oferujemy usługi architekta wnętrz - aranżacje mieszkań, porady dekoratora, po kompleksowy projekt wnętrz wraz z nadzorem autorskim. Działamy głównie na terenie Warszawy, ale również całej Polski oferując e-projekty wnętrz przez internet. Zapraszamy do zapoznania się z poniższym opisem usług naszej pracowni w zakresie urządzania mieszkania i szeroko pojętej architektury wnętrz.

 

OFERTA


 
Kompleksowa usługa projektowa
Czyli usługa architekta od projektu do realizacji. Usługa obejmuje cały dom lub mieszkanie i zawiera w poszczególne elementy: inwentaryzację, projekty koncepcyjne, wizualizacje 3D wybranych pomieszczeń, projekt wykonawczy (rysunki techniczne dla poszczególnych wykonawców), dobór i zestawienie materiałów wykończeniowych i elementów wyposażenia oraz nadzór autorski podczas realizacji projektu. Pełna dokumentacja projektowa zawiera wszystkie niezbędne wymiary. Poniżej znajduje się opis pracy nad takim projektem i cennik.
 
Projekt wybranych pomieszczeń
Jeśli tylko modernizacja łazienki spędza Państwu sen z powiek, możemy dopasowując się do Państwa potrzeb zaoferować projekt tylko tego wnętrza. Ta oferta dotyczy każdego pomieszczenia: kuchnie, łazienki, salony, pokoje dziecięce, gabinety, hole. Jest to kompleksowy projekt dotyczący danego pomieszczenia wraz z wizualizacjami 3D, gotowy do realizacji.
 
Aranżacja mieszkania
Jest to funkcjonalne rozplanowanie przestrzeni. Projektant przygotowuje dwa, trzy warianty układów funkcjonalnych wnętrz (bez wizualizacji 3D). Czyli, przestawia ściany, meble, dodaje zabudowy, sufity tak by optymalnie dopasować układ wnętrza do potrzeb mieszkańców. Wybrana koncepcja jest dalej opracowywana. Rysunki pokazują rozplanowanie pomieszczeń i aranżację elementów wyposażenia, rozrysowanie ścian działowych, usytuowanie szaf wnękowych, mebli, układu posadzek, instalacji wodno-kanalizacyjnej oraz schematu elektryki. Cała dokumentacja zawiera niezbędne wymiary. Dobra aranżacja mieszkania to podstawa sukcesu. Cała przyjemność doboru wyposażenia i dekorowania pozostaje dla właściciela mieszkania.
 
Porada dotycząca dekoracji, urządzania mieszkania lub zakupy z architektem
Rozterki i problemy z doborem elementów wyposażenia, kolorów, tapet, materiałów, czyli stylistyką mieszkania pomoże rozwiązać spotkanie z architektem wnętrz. Proponujemy konsultacje dekoratora wnętrz w domu klienta lub asystę przy zakupach elementów dekoracyjnych. Dwie, trzy godziny spędzone wspólnie z architektem dadzą z pewnością wiele więcej korzyści niż samotne wielogodzinne wertowanie internetu i wydawnictw wnętrzarskich w poszukiwaniu odpowiedzi jaki styl czy dekoracje wybrać
 
Home Staging, czyli przygotowanie mieszkania lub domu na sprzedaż lub wynajem. NOWOŚĆ NA POLSKIM RYNKU!
Usługa dla właścicieli nieruchomości, którzy chcą szybko i za dobrą cenę sprzedać lub wynająć swój dom lub mieszkanie. Architekci wnętrz pomogą zwiększyć atrakcyjność nieruchomości dla potencjalnych klientów bez ponoszenia większych nakładów. Nie ma w tym żadnej magii – wystarczy kilka prostych zabiegów, zdrowy rozsądek i nasza wiedza z zakresu architektury wnętrz i rynku nieruchomości. Home Stager sprawi, że wzrośnie zainteresowanie i atrakcyjność Państwa oferty w internecie, podpowiemy jak dobrze przeprowadzić pokaz nieruchomości by doprowadzić do zawarcia transakcji. To naprawdę działa! Więcej czytaj w zakładce Home  Staging.
 
Inne usługi architekta
Szybka metamorfoza mieszkania, projekty mebli i zabudów stolarskich, rozbudowy domów, zmiany elewacji, wystawiennictwo (stoiska targowe, wystawy, sklepy), projektowanie biura, współpraca z firmami deweloperskimi, konsultacje architekta wnętrz przy zakupie/sprzedaży mieszkań. Projektowanie przez internet, czyli e-projekty wnętrz.

 

CENY I TERMINY


Terminy realizacji oraz ceny poszczególnych usług uzależnione są od zakresu współpracy, jak i od powierzchni projektowanych wnętrz. Projekt kompleksowy to zwykle 2-3 miesiące plus realizacja, zaś projekt jednego, wybranego pomieszczenia  to około 1-3 tygodni w zależności od stopnia skomplikowania projektu.
 
Koszt projektu wnętrz jest iloczynem projektowanej powierzchni i uzgodnionej stawki za metr kwadratowy. Orientacyjna cena brutto to 150 zł za m2 projektowanej powierzchni. Wynagrodzenie za porady stylizacyjne jest rozliczane stawką godzinową za czas spotkania architekta z klientem i wynosi 120 zł za godzinę pracy. Niezależnie jaki zakres usług Państwo wybierzecie, to zawsze możecie liczyć na kreatywną i pełną zaangażowania obsługę ze strony naszych projektantów i architektów wnętrz.

 

ETAPY PRAC NAD PROJEKTEM KOMPLEKSOWYM


 1. Poznajmy się! Podczas pierwszego spotkania omówimy zakres i warunki współpracy.
 2. Kolejne spotkanie to przedstawienie umowy i wycena prac. Potwierdzeniem ustaleń jest podpisana umowa o świadczenie określonych usług. Po podpisaniu umowy i wpłaceniu uzgodnionej zaliczki, rozpoczynamy prace projektowe. Kolejne wpłaty zaliczek są związane z realizacją poszczególnych etapów projektu, co określa treść umowy.
 3. Rozpoczęcie prac, to zebranie dokładnych informacji o Państwa potrzebach i oczekiwaniach. Wspólnie określimy pożądaną stylistykę wnętrz, czerpiąc inspiracje z książek, czasopism i Internetu. Takie wizualne przykłady bardzo ułatwiają proces komunikacji, gdzie dwie strony mogą mieć zupełnie inne wyobrażenie definicji np. "przytulnego salonu". Zdjęcia pozwalają nam wtedy trafnie zidentyfikować oczekiwania i preferencje klientów.
 4. Kolejnym etapem prac, jest wykonanie przez nas inwentaryzacji wnętrz, czyli zmierzenie z natury i wyrysowanie pomieszczeń w programie na którym będziemy dalej pracować. Teraz już mamy dokładne dane techniczne niezbędne do projektowania - wymiary pomieszczeń i rozplanowanie istniejących instalacji. 
 5. Faza projektu koncepcyjnego to zazwyczaj 2 lub 3 propozycje wstępnej aranżacji - rozplanowania przestrzennego mieszkania (propozycje są przedstawione na płaskich rzutach). Klient po konsultacja z architektem wybiera projekt najpełniej odpowiadający założonym oczekiwaniom. W razie wątpliwości przy wyborze optymalnego układu mieszkania możemy dodatkowo przedstawić robocze wizualizacje z układem ścian oraz głównych elementów wyposażenia.
 6. W pełni zaakceptowany przez klienta projekt koncepcyjny rozplanowania wnętrza jest dalej opracowywany szczegółowo. Teraz powstają fotorealistyczne wizualizacje 3D wybranych pomieszczeń, dobieramy kolorystykę, materiały wykończeniowe i elementy wyposażenia. Zbieramy wstępne oferty dostawców materiałów i usług by dopasować się do założonego wcześniej budżetu. 
 7. Po zaakceptowaniu przez klienta wizualizacji i wybranego wyposażenia/kolorystyki przystępujemy do opracowania ostatecznych rysunków branżowych dla poszczególnych wykonawców (zmiany architektoniczne, elektryczne, hydrauliczne, c-o, projekty szaf i kuchni w zabudowie, łazienek, itp). Oprócz rzutów powstają rysunki poszczególnych rozwinięć widoków ścian każdego z pomieszczeń z dokładnymi wymiarami i opisami.
 8. Przez cały czas powstawania projektu koncepcyjnego, a potem wykonawczego (branżowego) na bieżąco konsultujemy nasze propozycje z klientem, który w ten sposób współuczestniczy w tworzeniu Swojego wymarzonego domu. Przygotowujemy proponowane zestawienia materiałów wykończeniowych i elementów wyposażenia wraz z adresami sklepów i kosztorysy. Salony sprzedaży klienci odwiedzają sami, albo jeśli jest taka potrzeba, wspólnie z architektem.
 9. Z chwilą gdy klient ostatecznie zaakceptuje rysunki wykonawcze możemy przejść do realizacji projektu! Możemy polecić własne, sprawdzone ekipy fachowców i wykonawców branżowych lub współpracować z wykonawcami klienta. Omawiamy z wykonawcami projekt oraz ustalamy harmonogram prac. I oczywiście zamawiamy odpowiednio wcześniej materiały wykończeniowe i elementy wyposażenia.
 10. W trakcie trwania prac oferujemy nadzór autorski nad projektem. Oznacza to, że jesteśmy do dyspozycji klienta i wykonawców by na bieżąco konsultować ewentualne wątpliwości. Odwiedzamy budowę monitorując prawidłowość prowadzonych prac pod względem zgodności z projektem a także jakości. Standardowo cena projektu uwzględnia pięć takich wizyt na budowie.
 11. A na koniec składamy wizytę naszym klientom w ich nowym domu i robimy sesję zdjęciową z kolejnej udanej realizacji by ją dodać do naszej galerii z portfolio.

 

KORZYŚCI DLA KLIENTÓW


W naszej pracowni otrzymacie Państwo niepowtarzalny, zindywidualizowany i harmonijny projekt, a nie tylko zlepek i kopię pomysłów z internetu. Przestrzeń oprócz ciekawego efektu wizualnego będzie zaprojektowana zgodnie z zasadami ergonomii i obowiązującymi przepisami. Profesjonalny projekt wnętrz wraz z wizualizacjami pozwala wcześniej zobaczyć efekt końcowy realizacji. Dzięki temu możemy uniknąć wielu niemiłych niespodzianek na budowie takich jak niepotrzebne przeróbki, zamówione nieodpowiednie materiały czy niepasujące gabarytowo lub stylistycznie meble. A to wszystko, oprócz niepotrzebnych wydatków wiąże się ze stratą cennego czasu podczas prac wykończeniowych. Potencjalne problemy są rozwiązywane na etapie projektowania, a wizualizacje 3D pomieszczeń wspomagają przekaz idei i komunikację. Odciążamy naszych klientów od uciążliwego szukania materiałów wykończeniowych i chodzenia po sklepach z wyposażeniem wnętrz. Szanujemy Państwa czas i do tego  pilnujemy budżetu wyszukując i proponując tylko odpowiednie stylistycznie i jakościowo produkty. Doradzamy w trakcie podejmowania trudnych decyzji - zarówno podczas projektowania, jak i zakupów. Polecamy sprawdzone ekipy wykonawców oraz nadzorujemy jakość ich pracy. Wszystkie nasze działania w rezultacie przekładają się na realizację Państwa marzeń o pięknych wnętrzach przy jednoczesnej trosce o termin realizacji i utrzymanie w ryzach budżetu inwestycji. 
Zapraszamy do kontaktu z architektem by porozmawiać o Państwa marzeniach.